پنج شنبه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٧
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت|English
اخبار > برگزاری مراسم سوگواری حضرت زینب (س) در خانه فرهنگ ایران در دهلی نو


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم سوگواری حضرت زینب (س) در خانه فرهنگ ایران در دهلی نو


به مناسبت سالگرد وفات حضرت زینب کبری (س) مراسم سوگواری با حضور رایزن فرهنگی، دیگر مسئولین و کارکنان نهادها، دانشجویان، ایرانیان مقیم هند و خانواده های ایشان شامگاه پنجشنبه 24 فروردین 1395 همزمان با 15 ماه رجب روز وفات آن بانوی بزرگوار، در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو برگزار گردید.


این مراسم با قرائت دعای کمیل آغاز و با قطعه شعری در مدح آن حضرت ادامه یافت. در پایان نیز حجت الاسلام والمسلمین آقای صالح رییس نمایندگی جامعه المصطفی العالمیه در هند محور مناقب حضرت زینب (س) همچنین بخشی از یک نامه و یک خطبه حضرت امام علی (ع) در نهج البلاغه سخنرانی کرد.


 

 

حجت الاسلام والمسلمین آقای صالح مهمترین رکن و ویژگی حضرت زینب را امام شناسی و ولایت پذیری آن حضرت خواند و حمایت همه جانبه آن حضرت از امام حسین (ع) را نشانه بارز این ولایت مداری دانست.


ایشان سپس بخشی از خطبه حضرت علی (ع) را در گلایه از امت و نبودن یاران باوفا و تنها ماندنش پس از رفتن عمار و دیگران قرائت و بر تداوم همراهی بر ولایت و بر خط امام ماندن تاکید کرد.


حجت الاسلام والمسلمین صالح در ادامه، بخشهایی از نامه شماره 31 نهج البلاغه به امام حسن (ع) قرائت کرد که حاوی مضامین تربیتی آن حضرت در خانواده و از آن جمله، آموزش قرآن و مفاهیم بلند به فرزندش، آشنانمودنش با حلال و حرام، آموزش تاریخ منتخبی از بخشهای آموزنده گذشتگان می باشد.


وی در ادامه گفت: حضرت امیر در این نامه خداوند را به نیکویی هر چه تمام تر به فرزندش معرفی و می فرماید خدا کسی است که کلید گنج ها به دست اوست و دعا را وسیله اجابت و دسترسی به آنها قرار داده پس به خواندن دعا در کنار عمل نیک باید ممارست داشت. او خدایی مهربان است که درب توبه را باز گذاشته و به شرط عمل نیک ودرخواست عفو، همواره توبه را می پذیرد.


رییس نمایندگی المصطفی در هند در پایان فرازهایی از دعای ماه رجب و مضامین بلند آنرا بیان کرد و گفت خدای ما با اندک خواهشی، لطف بیکران عنایت می کند و به ازای یک عمل خیر، ده مقابل پاداش می نویسد، پس بر خواندن این دعا اهتمام بیشتری داشته باشیم و آنرا با عمل نیک همراه کنیم تا رستگار شویم.

 
٠٩:٢٣ - 1396/01/25    /    شماره : ٦٧٥٨١٤    /    تعداد نمایش : ٢٨١خروج