جمعه ٠٢ تير ١٣٩٦
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت|English
اخبار > برگزاری جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در رایزنی فرهنگی ایران در دهلی نو


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) در رایزنی فرهنگی ایران در دهلی نو


به مناسبت میلاد حضرت امام حسن مجتبی (ع) سومین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت مراسمی با حضور سفیر ج.ا.ایران در هند، رایزن فرهنگی، دیگر مسئولین نهادها، دانشجویان، ایرانیان مقیم هند و خانواده های ایشان شامگاه شنبه 20 خرداد 1396 همزمان با 14 ماه مبارک رمضان شب ولادت آن امام همام در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو برگزار گردید.
این مراسم با نماز جماعت و افطار آغاز و با قرائت شیوا و مدیحه سرایی قاری ممتاز بین المللی آقای محمد اسماعیل خورشیدادامه یافت. سپس یکی از ایرانیان مقیم با شعرخوانی زینت بخش مجلس شد.
پایان بخش مراسم نیز سخنرانی حجه السلام والمسلمین دکتر غلامرضا مهدوی محور سیره امام حسن مجتبی (ع) و عناصر تعیین کننده ما نسبت به معرفت شناسی امامان و اولیاء الهی بود.

 

ایشان از جمله به سیره آن حضرت در آراستگی برای ایستادن به نماز اشاره کرد و گفت امام فرموده خداوند زیباست و زیبایی ها را دوست دارد پس ما نیز به گاه نماز و حضور در مساجد باید آراسته باشیم.

 

دکتر مهدوی مدیر مرکز امور طلاب و خانواده های جامعه المصطفی العالمیه با استناد به آیات قرآن و روایات اهل بیت (ع) بر معرفت و شناخت اولیا تاکید کرد و گفت معرفت خدا لازمه اش معرفت پیامبر و لازمه آن هم معرفت اولیای الهی است. وی گفت مهمتر از آرزوی امام زمان معرفت به آن حضرت می باشد.


ایشان مد نظر قرار دادن عنصر زمان و مکان را لازمه شناخت صحیح امامان عنوان کرد و گفت تا ما خود را در شرایط آن دوره ها نگذاریم، نخواهیم توانست دلایل صلح امام حسن یا قیام امام حسین و یا روی آوردن امام سجاد به دعا را بفهمیم.


وی در ادامه گفت باید بین قدرت معنوی ائمه و عمل ایشان فرق قائل شویم. ایشان تصریح کرد هر چند امام به غیب دسترسی داشته اما رفتارش بر اساس آن علم نبوده است و امروز نیز باید ببینیم آیا این قدرتهای غیبی در زندگی روزمره ما کارکردی دارد.


حجت الاسلام مهدوی یکی دیگر از راه های شناخت ائمه را شناخت و مطالعه از طریق احوالات انسانهایی نیک و صالحی است که به ائمه معرفت داشته اند.
١٢:٤٧ - 1396/03/23    /    شماره : ٦٨٠٢٤٣    /    تعداد نمایش : ٤١خروج