شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت|English
اخبار > ملاقات با روزنامه نگار هندی


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات با روزنامه نگار هندی

حجت الله عابدی معاون رایزن و وابسته فرهنگی دهلی نو با آقای سید رضا عباس رضوی روزنامه نگار هندی از کانال تلویزیونی ایندیا ویس نیوچنل پیرامون پوشش رسانه ای فعالیت های فرهنگی نمایندگی و همچنین معرفی جلوه های تمدن ایران اسلامی، عصر پنج شنبه 19/5/1396 در دفتر رایزنی ملاقات و گفتگو کرد.
در این دیدار که خانم آمریتا جاگاتو از فعالان اجتماعی و مولانا سید علمدار حسین رضوی نیز حضور داشتند درخصوص فعالیت های فرهنگی مشترک ایران و هند و نحوه انعکاس آن در رسانه های هندی گفتگو شد.
سید رضا عباس رضوی ضمن اشاره به هجمه های تبلیغاتی و منفی نسبت به ایران اسلامی در برخی رسانه های محلی بویژه روزنامه ها و کانالهای انگلیسی زبان، ریشه آنرا در عدم داشتن تصویری روشن از فضای فرهنگی اجتماعی ایران نزد هندیها و همچنین جهت گیریهای گردانندگان رسانه‌ها دانست.
وی برای زدودن این تصویر و تلطیف نگاه، یکی از راه های موثر را ساخت مستندهای میدانی توسط اصحاب رسانه خارجی با سفر به ایران دانست.
حجت الله عابدی معاون رایزن فرهنگی دهلی نو ضمن اشاره به جلوه هایی از مظاهر تمدن نوین ایرانی اسلامی، برخی از تلاشها و فعالیت های فرهنگی نمایندگی در زمینه های مختلف از جمله زبان فارسی، فیلم، نمایشگاه و جشنواره، همایش علمی و .... را برشمرد و با اشاره به گفتگوی دینی پیش روی، پوشش مناسب برنامه و اطلاع رسانی صحیح آنرا مقدمه ای برای همکاری عنوان کرد.
وی همچنین از ارائه تسهیلات سفر به فعالان فرهنگی خبر داد و نمونه آنرا تمهید سفر خانم جایا جیتلی از فعالان عرصه صنایع دستی هند به ایران عنوان کرد که پیرو بررسی های میدانی وی از ظرفیت های صنایع دستی ایرانی، با مشارکت سمن ایشان و نهادهای دست اندرکار هندی، زمینه حضور 10 هنرمند ایرانی و برگزاری کارگاههای هنری به مدت 15 روز در یکی از فضاهای تخصصی یعنی بازارچه صنایع دستی دیلی هات در سال گذشته فراهم گشت.
کانال ایندیا ویس نیوچنل، از کانالهای خبری هندی است که از لکهنو پایتخت ایالت 250 میلیون نفری هند پخش می شود و در دهلی و اطراف آن نیز دریافت می شود.


١٤:٣١ - 1396/05/20    /    شماره : ٦٨٣٨٩٧    /    تعداد نمایش : ٣٣٦خروج