پنج شنبه ٢٧ دی ١٣٩٧
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت|English
اخبار > بازدید و ملاقات معلمین و دانش آموزان دبیرستانی هندی از رایزنی فرهنگی دهلی نو


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید و ملاقات معلمین و دانش آموزان دبیرستانی هندی از رایزنی فرهنگی دهلی نو


دانش آموزان و معلمین هندی دبیرستان گرینفیلد دهلی نو از خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو بازدید و با حجت اله عابدی معاون رایزن و وابسته فرهنگی ایران در دهلی نو ملاقات و گفتگو کردند.

به دنبال درخواست مدیریت دبیرستان گرینفیلد دهلی نو و به منظور آشنایی با فرهنگ و سنن ایران اسلامی و مضامین سرود ملی، 15 تن از دانش آموزان پایه 10 تا 12 به همراه سه تن از معلمین آن دبیرستان طی بازدیدی که از رایزنی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو داشتند با حجت اله عابدی معاون رایزن و وابسته فرهنگی ایران در دهلی نو ملاقات و گفتگو کردند.

عابدی در این دیدار به تشریح سرود ملی و پرچم به عنوان نماد کشور، مفاهیم رنگهای سه گانه، نشان الله و الله اکبر و شعار لا اله الا الله که در نشان جمهوری اسلامی ایران نهفته پرداخت و به برخی از مناسبت های ملی و جشنواره هایی که در جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود اشاره کرد.
معاون رایزن فرهنگی در این دیدار به سوالات دانش آموزان و معلمین در خصوص ایران و ساختار حکومت و قانون اساسی و جایگاه و ساختار نظام آموزشی کشور و همچنین پیشرفتهای علمی ایران اسلامی پاسخ داد.
وی همچنین به برخی فعالیت های رایزنی فرهنگی و نقش نمایندگان فرهنگی هر کشور در خارج اشاره کرد.


عابدی در پایان به هدف قرار دادن و دقت در الهی بودن مطالعات و سودمندی آن برای همنوعان توصیه کرد.
تعریف پروژه های مطالعاتی بر روی کشورها در موضوعات مختلف و کار گروهی دانش آموزان بر روی آنها و ملاقات و بازدید از نمایندگی های خارجی و دوایر دولتی و خصوصی و یا مراکز و موسسات موضوع مطالعه، از جمله برنامه های تحصیلی طول سال در برخی مدارس هندی بویژه از نوع بین المللی است.
همچنین این مدارس برنامه هایی را هم در مناسبت های ملی با مشارکت یا حضور مقامات آن کشور در محل مدرسه یا آن نهاد خارجی برگزار می کنند.
دبیرستان گرینفیلد نیز از دبیرستان های ممتاز خصوصی در دهلی نو است که برنامه های متعددی از این دست را در دستور کار خود دارد.


١٤:٠٩ - 1396/08/25    /    شماره : ٦٩٠١٧٥    /    تعداد نمایش : ٣٧٠خروج