سه شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٧
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت|English
اخبار > با حضور رایزن فرهنگی کشورمان جشن فارغ التحصیلی و اعطای جوایز در گروه فارسی دانشگاه جامعه ملیه اسلامیه برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور رایزن فرهنگی کشورمان جشن فارغ التحصیلی و اعطای جوایز در گروه فارسی دانشگاه جامعه ملیه اسلامیه برگزار شد.مراسم جشن فارغ التحصیلی و اعطای جوایز دانشجویان بخش فارسی دانشگاه ملی اسلامی با حضور آقای دکتر علی دهگاهی، رایزن فرهنگی کشورمان، پروفسور عبدالحلیم رییس گروه فارسی دانشگاه جامعه ملیه اسلامیه ، پروفسور عراق رضا زیدی، رییس پیشین گروه فارسی دانشگاه جامعه ملیه اسلامیه ، دکتر کلیم اصغر و استادان و دانشجویان گروه‌های زبان فارسی، عربی، اردو و مطالعات اسلامی در تاریخ 28 فروردین ماه 1397 در گروه فارسی دانشگاه جامعه ملیه اسلامیه برگزار شد.

 

در این مراسم به دانشجویان ممتاز در رشته های نقاشی، قرائت قرآن کریم، شعر خوانی لوح تقدیر و جوایزی به دست رایزن فرهنگی کشورمان اهدا شد. در ادامه برنامه چند تن از دانشجویان به شعر خوانی پرداختند.


دکتر دهگاهی پس از قرائت شعری در مدح پیامبر اکرم(ص) به مناسبت عید مبعث، در سخنان خود با اشاره به اهمیت زبان فارسی و روابط تاریخی و عمیق بین دو ملت ایران و هند گفت در بیش از 38 دانشگاه در هند گروه فارسی فعال است که به امر آموزش زبان و ادب فارسی اهتمام دارند.

 


دکتر دهگاهی در ادامه مروری به فعالیت های فارسی در بخش های فارسی هند بویژه دانشگاه ملی اسلامی کردند و این دانشگاه را در امر آموزش زبان و ادبیات فارسی، یکی از مهم ترین دانشگاه های هند دانستند. دکتر دهگاهی همچنین از استادان صاحب نام این بخش یادی کردند و بر خدمات ایشان به زبان فارسی ارج نهادند.

 


پروفسور عراق رضا زیدی و عبدالحلیم اخگر در سخنان خود ضمن تشکر از حضور رایزن فرهنگی کشورمان در این مراسم ، دانشجویان را به جدیت در امر تعلیم و تربیت تشویق نمودند و آینده ای درخشان را به آنها نوید دادند.


در حاشیه این مراسم دکتر دهگاهی از محل اختصاص یافته از سوی دانشگاه جامعه ملیه برای بخش ایران شناسی بازدید کرد و قرار شد در آینده نزدیک با حمایت رایزنی دوره ‌های ایران شناسی در این بخش دایر شود.

 

 

 

 ١١:٠٦ - 1397/01/29    /    شماره : ٧٠٣٥٩٤    /    تعداد نمایش : ٢٩٣خروج