پنج شنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٨
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت|English
اخبار > بازدید گروهی از معلمان و دانش آموزان مدرسه عصری ام. اس از خانه فرهنگ ج.ا. ایران در دهلی نو


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید گروهی از معلمان و دانش آموزان مدرسه عصری ام. اس از خانه فرهنگ ج.ا. ایران در دهلی نو

 

در تاریخ 20 تیر ماه 1397، جمعی از دانش آموزان کلاس نهم و دهم مدرسه عصری ام. اس شعبه دهلی از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو بازدید کردند. دفتر و مدرسه مرکزی این موسسه آموزشی در شهر حیدر آباد در دهه 90 میلادی بنا شده و طبق گزارش یکی از معلمان، این مدرسه در سراسر هند 80 شعبه دارد و نکته حایز اهمیت این مرکز آموزشی این است که هیئت امنای این مدرسه تلاش داشتند برنامه درسی را در کلاس‌هایی اجرا کنند که به طور متعادل آمیخته‌ای از آموزه‌های عصری و دینی باشد. به این دلیل در تمام سطوح آموزشی این مراکز، علاوه بر واحدهای الزامی رشته‌های قرآنی و دین‌شناسی برای دانش‌آموزان ضروری است. جمعی که امروز در خانه فرهنگ حضور داشتند از شعبه مدرسه عصری ام. اس منطقه ذاکر نگر دهلی بودند. به گفته معلم این دانش آموزان، شعبه مورد نظر بیش از 700 دانش آموز دارد و هدف از بازدید از خانه فرهنگ ایران آشنایی با فرهنگ و تمدن این کشور باستانی بوده است.

 


آقای مهدی باقرخان کارشناس رایزنی فرهنگی، از گروه معلمان و دانش آموزان خیرمقدم نمود و ضمن معرفی کوتاهی از خانه فرهنگ ایران به عنوان قدیمی‌ترین و فعال‌ترین مرکز فرهنگی خارج از کشور در بین همه سفارت خانه‌ها و نمایندگی‌ها در دهلی به تاریخچه فرهنگ و تمدن ایران پرداخت و گفت : تاریخ ایران قبل از اسلام، مردم هند و ایران را به دلیل مهاجرت‌های آریایی‌ها به هر دو سرزمین و مدت‌ها کنارهم زندگی کردن بهم پیوند می‌زند و همچنین تاریخ ایران پس از اسلام نیز به دلایل مختلف در طول تاریخ روابط تنگاتنگی را برای هر دو ملت به ارمغان آورده است.


در پایان معلمان این مدرسه تمایل داشتند که اگر رایزنی تایید کند ما حاضریم شعبه‌ های دیگری از مدرسه خود را جهت بازدید از رایزنی فرهنگی ایران اسلامی تشویق کنیم. سرانجام ضمن پذیرایی و پخش یک فیلم مستندی در خصوص فرهنگ و زیبایی های ایران، یک بسته سبد فرهنگی به دانش آموزان اهدا گردید.

 


١٤:٣٦ - 1397/04/21    /    شماره : ٧٠٨٩٤٨    /    تعداد نمایش : ٣١٠خروج