پنج شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت|English
اخبار > همزمان با هفتة وحدت آیین گشایش نوزدهمین دوره مسابقات سراسری حفظ و قرائت قرآن کریم در خانه فرهنگ ج.ا. ایران در دهلی نو در روز پنج شنبه 1/9/97 برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با هفتة وحدت آیین گشایش نوزدهمین دوره مسابقات سراسری حفظ و قرائت قرآن کریم در خانه فرهنگ ج.ا. ایران در دهلی نو در روز پنج شنبه 1/9/97 برگزار شد.


رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در دهلی نو به روال سالهای گذشته امسال نیز به مناسبت ولادت با سعادت حضرت محمد(ص)، امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت اسلامی، نوزدهمین دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم را در محل رایزنی فرهنگی برگزار می کند.

 

آیین گشایش این مسابقات در تاریخ 1 آذر ماه 1397 برابر با 22 نوامبر 2018 با حضور آقای علی دهگاهی، رایزن فرهنگی کشورمان، استاد قاری رضا محمدپور و استاد حافظ مهدی عباسی داوران ایرانی، استاد قاری محمد نصیر الدین منشاوی از شهر حیدرآباد هند، استاد مولانا عزادار عباس خان و استاد محمد عمران از شهر ممبئی و حفاظ و قاریان قرآن کریم از سرتاسر هند برگزار شد.

 

دکتر علی دهگاهی در سخنان خود با تاکید بر این نکته که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از سیاست های ایران وحدت و همبستگی ملت ها و کشورهای اسلامی بود و تاکنون نیز بر اساس همین سیاست عمل کرده است افزود: با توجه به اوضاع سیاسی جهان اسلام و در راستای ابراز همدردی و برادری با مسلمانان جهان در طی اقدامی خردمندانه دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول از سوی جمهوری اسلامی ایران به عنوان هفتة وحدت اسلامی نامگذاری شد.

 

رایزن فرهنگی کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیتهای قرآنی ایران بعد از انقلاب اسلامی گفت: فعالیتهای قرآنی گسترش یافته و دارالقران‌های متعددی در سرتاسر کشور تاسیس شده اند و همچنین مسابقات بین المللی قرآنی در ایران فزونی یافته و قاریان و حافظان ایران در مسابقات مهم بین المللی حایز رتبه و مقام مهمی می شوند.


وی در ادامه توضیحاتی در مورد نوزدهمین دوره از مسابقات حفظ و قرائت ارایه کرد و افزود در این دوره از مسابقات از شانزده ایالت هند 37 نفر در رشتة حفظ و 79 نفر در رشتة قرائت شرکت کرده اند که در سه روز آینده به رقابت خواهند پرداخت.

 

در ادامه برنامه رضا محمدپور و استاد منشاوی و استاد عزادار عباس مطالبی درباره نکات فنی حفظ و قرائت و نحوه امتیاز دهی بیان کردند.


لازم به ذکر است این مسابقات از 1 آذر ماه به مدت سه روز ادامه خواهد شد و در تاریخ 3 آذر ماه جلسه اختتامیه و جشن میلاد النبی با حضور شخصیتهای دینی و فرهنگی هند برگزار خواهد شد.

 

 ٠٨:٣٣ - 1397/09/02    /    شماره : ٧١٨٣٢٦    /    تعداد نمایش : ١٥١خروج