يکشنبه ٢٩ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت|English
خدمات الکترونیک
اخبار > به همت دپارتمان زبان فارسی و اردوی دانشگاه لکنهو سمینار سه روزه خدمات نواب و پادشاهان اوده (لکنهو) در دانشگاه لکنهو برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

سمینار بین المللی خدمات پادشاهان اوده به زبان فارسی و اردو و انگلیسی در دانشگاه لکنهو برگزار شد.

به همت دپارتمان زبان فارسی و اردوی دانشگاه لکنهو سمینار سه روزه خدمات نواب و پادشاهان اوده (لکنهو) در دانشگاه لکنهو برگزار شد.

سمینار بین المللی خدمات پادشاهان اوده به زبان فارسی و اردو و انگلیسی در دانشگاه لکنهو برگزار شد.

از 27 تا 29 ژانویه سال 2020 برابر با 7 تا 9 دی ماه 1398 به همت دپارتمان زبان فارسی و اردوی دانشگاه لکنهو سمینار سه روزه خدمات نواب و پادشاهان اوده (لکنهو) در دانشگاه لکنهو برگزار شد. در جلسه افتتاحیه این همایش که در آن بیش از هفتاد تن از استادان و پژوهشگران  سراسر هند  مقاله ارائه داده بودند به نمایندگی از ایران و خانه فرهنگ ایران در دهلی نو نیز آقای دکتر علی رضا قزوه شرکت  داشتند و پیرامون نقش علمای شیعه در موفقیت‌های نواب اوده برای حضار سخنرانی کردند.

در جلسه افتتاحیه این همایش بزرگ، روحانی برجسته شیعه هند آقای کلب جواد رضوی و پروفسور مانوج دیگزیت و پروفسور آنیل شرما و پروفسور محمد مزمل و دکتر ارشد علی جعفری و پروفسور فاطمه بلقیس حسینی و پروفسور علیم اشرف خان و دکتر سید حسن رضوی نیز در باره جنبه های مختلف خدمات نواب اوده و خدمات آنها به زبان های عربی و فارسی و اردو سخن گفتند. عمده سخنرانی ها به زبان های مختلف  اردو و فارسی و انگلیسی بود.

در این همایش از رییس دانشگاه تا روسای دپارتمان های مختلف و نیز استادان برجسته ای از هند سخنرانی خود را در قالب هفتاد مقاله در سه روز ارائه کردند.

در این سمینار جناب کلب جواد روحانی شهیر شیعه هند نیز در باره خدمات پادشاهان اوده و ساخت بناهای شیعی و کمک به عتبات عالیات و ساختن بناهای متبرک شیعه سخن گفت.

همچنین آقای قزوه در سفر خود به لکنهو با رییس دپارتمان زبان فارسی و رییس دپارتمان زبان سانسکریت این دانشگاه و استادان آن نیز دیدار کرد و در خصوص ضرورت تدریس متقابل فارسی و سانسکریت در هر دو دپارتمان تاکید کرد.

 

 


١٣:٢٠ - 1398/11/14    /    شماره : ٧٤٣٨٧٧    /    تعداد نمایش : ١٤٤خروج